Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 817

  • Whatsapp'de paylaş

Enver abim buyurdular ki;

Mübarekler; "Kalbimde olanların hepsini, elli senedir hayatımı verdiğim Tam İlmihal Seadet-i Ebediyye'ye akıttım. Bu asrın mürşid-i kâmili Tam İlmihaldir. Çünki, bunları mürşid-i kâmiller yazdı efendim, ben değilim" buyurdular. Ömrümüz oldukça bunlardan bahsedeceğiz.

Eshab-ı kiram cihada giderken, kan, can, mal feda ederken herhangi bir pazarlıkta bulunmadılar. Böyle bir şey, kesinlikle akıllarına bile gelmedi. Mübarekler buyurdular ki, "Hizmet varsa orada fedakârlık vardır. Eğer fedakârlık yoksa onun sevgisine, onun hizmetine inanmayın. Çünki din, fedakârlıktır. Her şeyi ile fedakârlık yapacaktır. Hem malıyla, hem canıyla, her şeyi ile fedakâr olur. Fedakâr insanlar icraatı ile belli olur. Kimin dinimize ne kadar faydalı olduğu hemen anlaşılır. Dikkat ediniz, dinimize daima çok yardımcı olanlar elde olmadan çok sevilirler. Eğer bu hizmetlere iştirak etmiyorsa, elde olmadan ona karşı bir soğukluk teşekkül eder". Bu, elimizde değildir. Çünki, bu teşekkül eden sevgi veya soğukluk, kuruluş gayemizin bir tezahürüdür. Mübarekler bu işi kurarken böyle kurdular.

Mübarekler; Ömrüm bu kitapları okumakla geçti. Hâlâ okuyorum, hâlâ okumak istiyorum, buyurdular. Nitekim, hastaneye gittiğim zamanlar bakıyordum; mübarekler Hüseyin Yener abiyi karşısına oturtmuş, yedi saat aralıksız kitap okutuyorlar ve dinliyorlardı. Yedi saat az bir zaman değildir. Bir saat okuyabiliyorsan, dinleyebiliyorsan ne âlâ.
Sonuç olarak, Mübarekler buyuruyorlar ki;
1. Kitaplarımı okuyun. Onlar benim kitaplarım değildir, Ehl-i sünnet âlimlerinin kitaplarıdır. Lütfen okuyun. Çünki din, ilimdir. Dinini bilmeyen küfre kadar gider.
2. Bu kitapları yayın, dağıtın. Çünki, bugünün cihadı ilimdir. Bu milletin buna ihtiyacı vardır.

ali zeki osmanağaoğlu
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:150
Dün:348
Bu Ay:2,938
Toplam:14,335,825
Online Ziyaretçiler:1
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842