Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 1791

  • Whatsapp'de paylaş

Enver abiler buyurdular ki;
 
Efendim, neyi çok seversek, o bizim mabudumuzdur. Maksudun, mabudundur. Allah, Peygamber, hoca, din sevgisinin önüne hiçbir şey koymayın; çünki onunla beraber haşr olursunuz. Öncelik kimdeyse, seni oraya götürmek onun hakkıdır. Sakın burayı kimseye vermeyin. Arkasından ne yapın; ama ilk sıra, Allah, Peygamber, hoca sevgisidir. Sonra ana, baba, ne gelirse...
 
Allahümme inni eûzü bike min en üşrike bike şey'en ve ene a'lemü ve estağfirüke lima la a'lemü inneke ente âllamül ğuyub. Bunu sabah-akşam okuyun. Küfrü önleyen duadır.
 
Niçin bayram? Otuz gün Ramazandan sonra müminler affolduğu için bayramdır. Her mahkum bir af kanunu bekler. Şuradan bir kurtulsam der. Askerler de teskere bekler. İşte mümin de affedilmeyi bekler. Cenabı Hak da vesilelerle af eder. Ramazan-ı şerif de bu vesilelerden biridir. O bakımdan bayram müminlerin en tabii hakkıdır. Çünkü af edilmişlerdir. Günâhlar iki kısımdır. Biri, Allahü teala ile kulları arasında, diğeri ise kullar kendi arasındadır. Allahü teala çok merhametli olduğu için affediyor. Ama kullar arasında kul hakkı olursa, o, adalete sevkediliyor. Namaz kılmamışsa, namaz borcu varsa o da mahkemeye gidiyor. Onun için çok kaza namazı kılmalı, namazsız geçen zamanlar için de dini anlatmalı, çok kitap dağıtmalı.
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:38
Dün:383
Bu Ay:3,374
Toplam:14,322,724
Online Ziyaretçiler:1
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842