Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 92

  • Whatsapp'de paylaş

2009 senesi, aralık ayının 4' ü ...
Enver abim, huzurpınarı hizmetlerine iştirak eden arkadaşlarımızı Güzelşehir'deki evlerine davet etmişlerdi, o gün hizmet ekibimizden bir arkadaşımızın nişanı vardı.

O gün Enver abim buyurdular ki;

-7-

Bir hadis-i şerif var. Peygamber efendimiz 'sallallahü aleyhi ve sellem' buyuruyorlar ki; Evlenen ve evlendiren, Allahın dostudur. Şimdi bunlar Allahın dostudur. Hayırlı, mübarek olsun.
 
Enver abinin keyfine kalmış. Şimdi takmayalım, haftaya bir daha gelirsiniz..:)). Ne dersin Ali?
İki-üç hafta gelirsiniz, sonra takarım..:)). İyi mi Ali?
 
Peki demek, en büyük edeptir. Ya rabbi, ne kadar şanslıyız. Bir mü'min kalkacak, kendi aklıyla yetmişüç tane altından bir tane hakikisini bulacak. Ne mümkün? Hepsi birbirine benziyor. Bir altını yanlış aldın mı, bitti! Bid'at ehlisin. Şu şansa bak ki, Mübarekler, bu hakiki, bunu alın buyuruyorlar. Peki O nereden biliyor? Ona da hocası göstermiş. Yoksa biz nereden bilelim. Mübarekler birgün buyurdular ki; Kul, ya rabbi deyince, Allahü teala buyurur ki; Ne istiyorsun? Ne kadar hoş! Ya rabbi deyince, Allahü teala o kuluna peki ne istiyorsun, dermiş. Ne istenmez ki! O zaman isteyebildiğin kadar iste. Çünki o isteği veren de, Odur. O istemek arzusunu, düşüncesini vermese, gene isteyemezsin.


-devamı var-
 
ali zeki osmanağaoğlu
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:167
Dün:508
Bu Ay:13,519
Toplam:14,385,411
Online Ziyaretçiler:1
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842