Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 282

  • Whatsapp'de paylaş

Enver abim buyurdular ki;
 
-2-
 
Yunus Emre bu büyüklerin çadırının kapısını araladı. Aşk orada başlıyor. Kapının perdesini bir kaldırdı Yunus Emre oldu. Bu büyükler orada.
Hayatta ele geçirilecek en zor iş, bir Allah adamını tanımaktır.
 
Ne kadar bahtiyarız. Elhamdülillah! Neşeliyiz çok şükür.
Ubeydullah-ı Ahrar hazretleri buyuruyorlar ki; Allahü teâlâ'nın rızasına kavuşturan tasavvufta en kestirme yol, Onun kullarına iyilik etmek, hizmet etmekdir diyor. Cenab-ı hakkın rızasına kavuşturan en kestirme yol, Onun kullarına iyilik etmekdir diyor. Onun için herkese iyilik edin. Herkese ama.
Herkese iyilik edin. Bizim şahsen fert olarak, Allahü teâlâ'ya arz edecek, kabule layık hiç bir ibâdetimiz yoktur. Yani kendimiz için yaptığımız ibâdetler ile kurtulmamız hemen hemen imkânsızdır. Fakat bir müminin duâsıyla, yapılan bir iyilik ile Cenab-ı hak bir razı oldu mu, harika olur. Onun için duâ almaya bakın. Duâ, duâ, duâ. Yine o Ubeydullah-ı Ahrar hazretleri öyle buyuruyorlar. Benim âdetim buyuruyorlar, herkesten duâ isterdim, herkesten ama, muhakkak duasını isterdim. Birgün bir yerden buğday almış, buğdayı almış köyüne gelmiş. Aaa demiş, ben duâ alacaktım, unuttum. Buğdayı indirdikten sonra merkebe binmiş, o köye tekrar gitmiş… Kaç günlük yol, o satıcıyı bulmuş. Ne oldu diyor satıcı, buğday bozuk mu çıktı diyor. Tabi buğdayı sattığını da biliyor. Hayır! Hayır diyor, o değil. Ben diyor, herkesten duâ isterdim, âdetim budur. Sizden duâ almayı unuttum. Bana duâ eder misiniz? Adam da şaşıyor. Ya Rabbi! diyor, aç bunun kalbini. Ve Ubeydullah-ı Ahrar hazretleri oluyor. Büyük evliya oluyor… Onun için kardeşim, herkesten duâ isteyin.
 
-devamı var-
 
ali zeki osmanağaoğlu
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:193
Dün:359
Bu Ay:5,148
Toplam:14,338,035
Online Ziyaretçiler:2
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842