Turkce Ust Menu

ALTIN HALKA 36 - 959

  • Whatsapp'de paylaş
Hocamız Hüseyin Hilmi Işık Efendi'nin "rahmetullahi aleyh" vefatlarında yayınlanan gazete yazılarından:

6-
 
Dış Politika
M.Necati Özfatura
31 Ekim 2001 Çarşamba
 
- dünden devam -
 
Eserlerinde ve sohbetlerinde ısrarla şunları buyurdu: "...Müslimân, iyi insan, aklı başında kimse demekdir. Hakîkî Müslimân, Allahü teâlânın emrlerine itâat eder. Allahü teâlânın emrlerine uymamak günâh olur. Kul haklarını ve devlete olan borçlarını öder. Devletin kanûnlarına karşı gelmez. Kanûna karşı gelmek suç olur. Müslimân günâh yapmaz, suç işlemez. Vatanını, milletini ve bayrağını sever. Herkese iyilik eder, kötülük yapanlara nasîhat verir. Böyle olan Müslimânı Allah da sever, kullar da sever. Rahât ve huzûr içinde yaşar..."
 
Kimseyi incitmedi
En önemli özelliklerinden başta geleni fitneden, münâkaşadan, şiddetden kaçınılmasını ısrârla ifâde etmesiydi. Bütün hayâtı hizmet ile geçdi ve her konuda örnek bir insan idi. İnanç, ilm ve amelde zirvede idi. Ömrü boyunca hiç kimseyi incitmedi. Sahâbe-i kirâmı rehber edindi ve Ehl-i Beyt'e âşık idi.
 
Eyyûb Sultân'da, Cennet bağçesi olan kabrinde her geçen gün üzerine Allahü teâlânın rahmeti ve ihsânı yağmur gibi yağsın. Yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı dilerim.

- devamı var -
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:188
Dün:363
Bu Ay:3,887
Toplam:14,323,237
Online Ziyaretçiler:6
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842