Turkce Ust Menu

ALTIN HALKA 36 - 1132

  • Whatsapp'de paylaş
Enver Abilerin, Hocamız Hüseyin Hilmi Işık Efendi "rahmetullahi aleyh" hakkında buyurdukları sözlerden bazıları :

69-
  • Mübârekler buyurdular ki; Biz oturursak millet yatar. Yönetimin başındaki mes'ûliyyeti alan arkadaşlar oturursa mâiyyeti yatar. Dolayısı ile biz, en çok çalışmayı mâiyyetlerinden değil, kendilerinden bekliyoruz. Görev başındaki arkadaşlar herkesden çok çalışacaklar. Bir de onlara emânet edilen kardeşlerimiz var. Onlara karşı yalnız iş bağlantısı değil, Enver abi nasıl ki herkesin derdi ile meşgûl oluyorsa, onlar da mâdem ki Enver Abi'nin temsîlcisidir, aynı mes'ûliyyeti, aynı şefkati, aynı merhameti, aynı güler yüzlülüğü, aynı sevgiyi onlar da göstermek mecbûriyyetindedirler. Birlik berâberlik ancak böyle devâm eder.
  • Başarılı arkadaş; mâhiyyetine Mübârekler'in sevgisini verebilen, kendisi sâdece aracı olan, sâdece onlara hizmetçi olandır.
  • Hocamız bu hadîs-i şerîfi 3 def'a okudular. "Ni'mete kavuşmuş olanlardan tevâzu' gösterenlere ve kendilerini kusûrlu bilenlere ve halâlden kazanıp hayrlı yerde sarf edenlere ve huyu güzel olanlara ve kimseye kötülük yapmayanlara ve ilmi ile amel edenlere ve malının fazlasını dağıtıp lâfının fazlasını saklıyanlara müjdeler olsun."
- devamı var -
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:354
Dün:390
Bu Ay:744
Toplam:14,320,094
Online Ziyaretçiler:1
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842