Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Pınardan Damlayanlar - 153

  • Whatsapp'de paylaş
Enver abim buyurdular ki;
 
Dünyaya düşkün olmayanlar, ahireti için yatırım yapanlar, ahir ömründe muhtac olmaz. Hizmetlerinin karşılığını dünyada da ahiretde de görürler. Çevresi onu unutmaz.
 
Sürüden ayrılan koyunu kurt kapar, kurt sürüye saldıramaz, sürüden ayrılırsa hapı yutar. İnsanın kurdu şeytandır buyuruyor cenab-ı peygamber "aleyhissalatü vesselam". Eğer siz bir topluluktan ayrılırsanız, ayrı düşerseniz sizi de o şeytan kapar. Allahü teala bir topluluğun içine şeytanın girmesini yasaklamıştır. Bir topluluğun içine şeytan giremez. Onları bozamaz çünkü hepsi aynı şeyi düşünüyor, hepsi aynı şeyleri paylaşıyorlar. Eğer bir tanesi içlerinden farklı düşünürse, farklı konuşursa şeytan gider ona bulaşır. Nasıl ki sürüden ayrılan koyunu kurt kaparsa bir topluluktan ayrı olanı da şeytan kapar. O, insanlara karşı kötü düşünmeye başlar, tenkit etmeye başlar. Yani başlar muhalefete... Muhalefetle kalsa yine iyi, bu sefer bir müddet sonra, o herşeyini borçlu olduğu o kapıya düşman olmaya başlar. Öyle düşmanlığı artar ki; en son bu düşmanlık din düşmanlığına dönüşür. Cenab-ı peygamber buyuruyor ki; "Toplulukta rahmet vardır, ayrılıkta azab-ı ilahi vardır." İşte birlik ve beraberlik içinde olmanın hem hayat bakımından, hem vefat bakımından, hem dünya bakımından, hem ahiret bakımından çok faydası vardır. Allahü teala birlik ve beraberliğimizi bozmasın inşallah.
 
Dünya ve ahiretde huzur ve saadet isteyen Peygamber efendimizi (sallallahü aleyhi ve sellem) sevmeli, O'nun sevdiklerini sevip, sevmediklerini sevmemeli. O'na uymalı ve O'nun ve Eshabının yolundan gitmelidir.
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:173
Dün:617
Bu Ay:5,254
Toplam:14,324,604
Online Ziyaretçiler:56
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842